Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Aktualności

Dodano: 2020-05-05

INFORMACJA

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez MIASTO TYCHY w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie z możliwością realizacji mediacji.

Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również edukację prawną.

W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników - w czasie epidemii nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane są za pomocą środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail, komunikator internetowy). 

W czasie dynamicznych zmian w prawie - wielu mieszkańców może mieć pytania i wątpliwości natury prawnej, w czym mogą być przydatni dostępni specjaliści. Pomoc świadczona jest w pełnym zakresie prawa, z wyłączeniem prowadzonej działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Miasta: https://umtychy.pl/

 

Wykaz punktów pomocy oraz dane kontaktowe do rejestracji za pośrednictwem urzędu)

http://www.sc.org.pl/userfiles/npp_npo_2020/tychy_plakat_npp_2020.jpg

ULOTKA  http://www.sc.org.pl/userfiles/npp_npo_2020/tychy_informator_npp_2020.jpg

ULOTKA  http://www.sc.org.pl/userfiles/npp_npo_2020/1_informator_rewers_npp_2020.jpg