Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach ogłasza stały nabór kandydatów z terenu miasta Tychy na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Aktualności

Dodano: 2017-09-05

OCENA OBOZU TERAPEUTYCZNO-EDUKACYJNEGO

zdjęcie aktualności
zdjęcie aktualności

Uczestnicy obozu terapeutyczno edukacyjnego wysoko ocenili zarówno prowadzone na nim warsztaty terapeutyczne jak i konsultacje indywidualne z których skorzystali.

W części opisowej ankiety oceny warsztatów przy pytaniu o najbardziej wartościowe zagadnienia ich uczestnicy wymienili między innymi: ”docenianie i chwalenie dzieci”, ”praca z emocjami”, ”praca z ciałem i relaksacja”, „pochwały wobec dzieci”. Przy pytaniu – jakie działania podejmiesz w wyniku tego szkolenia? wymieniali m.in.: „ćwiczenia relaksacyjne”, „będę częściej doceniał i chwalił swoje dzieci”, „będę pracowała dalej nad sobą”.

W opisowej części ankiety oceniającej pracę konsultanta z usług którego korzystali, na pytanie „Co w pracy z konsultantem było dla Pani/Pana najbardziej wartościowe?” wskazywali – zrozumienie, rozwiązanie problemu, rozmowa, wsparcie, docenienie mnie, autentyczność relacji.

Z kolei na pytanie tej samej ankiety: „jakie działania podejmie Pani/Pan w wyniku tej konsultacji/porady, uczestnicy wskazywali -będę cierpliwy dla dzieci, będę działał spokojnie, nie popełnię tych samych błędów, będę zauważać, doceniać dzieci, będę nadal korzystać ze wsparcia psychologa.

Wszystkim rodzinom uczestniczącym w obozie terapeutyczno edukacyjnym gratulujemy sukcesów!

Dziękujemy Państwu, trenerom, konsultantom, opiekunkom za pracę nad doskonaleniem rodziny.

Wyjazd był wspólfinasowany ze środków Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewodztwa Śląskiego na lata 2014-2020.Więcej o naszym projekcie tutaj http:/projekty_wspolfinansowane_z_UE/index.html