"PASJA ŻYCIA" - OGŁASZAMY NABÓR DO NOWEGO PROJEKTU SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE - PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE Z UNII EUROPEJSKIEJ.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Termin wypłaty świadczeń

 

Planowane terminy wypłat świadczeń w miesiącu:

 

KWIECIEŃ 2018:

1. Świadczenie wychowawcze (500+): 13 kwietnia 2018r.

2. Świadczenia rodzinne: 19 kwietnia 2018r.

3. Fundusz alimentacyjny: 20 kwietnia 2018r.

 

Terminy wypłat świadczeń zależne są od terminu zakończenia rozpatrywania złożonego wniosku, zawarte będą w decyzji administracyjnej przyznającej świadczenie.

Świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego wypłacane będą zgodnie z terminami wskazanymi w decyzjach administracyjnych.

Dla realizacji wypłaty przyznanego świadczenia, konieczne jest odebranie decyzji administracyjnej przez stronę.

Wypłata należnych świadczeń następuje, po otrzymaniu przez Dział Świadczeń Rodzinnych zwrotnego potwierdzenia odebranej decyzji.

 

Wnioski o świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, świadczenie wychowawcze można składać za pomocą środków komunikacji elektronicznej przy użyciu profilu zaufanego ePUAP lub certyfikowanego podpisu elektronicznego.

Czym jest ePUAP

ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Dzięki tej platformie możesz załatwić wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Wejdź na stronę www.epuap.gov.pl i sprawdź.

Co możesz załatwić na platformie ePUAP

Przez ePUAP możesz załatwić elektronicznie wiele spraw urzędowych, na przykład uzyskać dowód osobisty. Sprawdź na epuap.gov.pl, jakie sprawy możesz załatwić przez internet w wybranym urzędzie.

Jak korzystać z platformy ePUAP

Jeśli chcesz załatwić sprawę urzędową przez internet za pomocą platformy ePUAP, musisz mieć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod ciebie podszyć. 

Serwis OBYWATEL.GOV.PL też korzysta z profilu zaufanego. Dzięki temu potwierdzamy, kim jesteś. Dlatego często na OBYWATEL.GOV.PL prosimy o zalogowanie za pomocą profilu zaufanego.

Co zrobić, żeby założyć profil zaufany

Masz trzy możliwości założenia profilu zaufanego: całkowicie przez internet za pomocą certyfikatu kwalifikowanego albo zewnętrznego dostawcy tożsamości (na przykład bank), albo sam wniosek wysyłasz przez internet, ale potwierdzasz założenie konta w urzędzie. Poniżej wybierz, jak chcesz załatwić sprawę.

Redakcja strony: Termin wypłaty świadczeń

  • Podmiot udostępniający informację:terminy
  • Pierwsza publikacja: Rachwol Sonia 2018-04-10 12:05:33
  • Aktualizacja publikacji: Rachwol Sonia 2018-04-10 12:05:37
  • Wytworzenie publikacji: Rachwol Sonia 2018-04-10 12:05:33
  • Zatwierdzenie informacji: Rachwol Sonia 2018-04-10 12:05:33
Liczba odwiedzin: 27186