Przejdź do treści
  • BiP
  • język migowy
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Aktualności

Dodano: 2021-05-05

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W TYCHACH

Nadal wszystkie punkty nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Tychach działają.

Pomoc można uzyskać w formie zdalnej (do odwołania), tj. porady prawne i obywatelskie udzielane są za pomocą telefonu, maila lub innego komunikatora.

Zapisy w czasie funkcjonowania punktów w sposób zdalny przyjmowane są wyłącznie telefonicznie pod nr tel. (32) 776-30-31

Harmonogram pracy wszystkich Punktów Poradniczych w Tychach dostępny jest pod adresem:

 https://bip.umtychy.pl/nieodplatna-pomoc-prawna

O przywróceniu działania punktów w ww. lokalizacjach będziemy informować na bieżąco.

W czasie kryzysu związanego z pandemią COVID-19 wiele osób doświadcza trudności i problemów, których rozwiązanie wymaga wiedzy i doświadczenia prawnika.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Stowarzyszenie na rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA zainicjowało internetową kampanię społeczną za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przygotowaliśmy e- poradnik upowszechniający wśród mieszkańców informację o możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa.

Na stronie internetowej www.dogma.org.pl  <http://www.dogma.org.pl/> w szczególności w zakładce *http://dogma.org.pl/lokalizacje/tychy/ <http://dogma.org.pl/lokalizacje/tychy/>:* znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie Tych oraz materiały edukacyjne tj. poradniki prawne oraz filmy w formie wykładów i poradników.

Uruchomiono również dodatkowy numer telefonu/infolinii: 79 88 69 599

pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji

SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKU

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Format Nazwa pliku Publikacja Rozmiar
pdf ULOTKA - NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W TYCHACH
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 123
21-03-03 12:24
Walter Sylwia
190.52KB