ZAPRASZAMY FAKTYCZNYCH OPIEKUNÓW OSÓB 60+ NA BEZPŁATNE SZKOLENIA Z PIELĘGNACJI I KONTAKTU Z OSOBAMI NIESAMODZIELNYMI.MOPS w Tychach poszukuje kandydatów na stanowisko: pracownik socjalny - szczegóły w aktualnościach oraz w zakładce praca
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Aktualności

Dodano: 2019-08-22

INFORMACJA O REALIZACJI PROGRAMU "Dobry Start"

 

Na program „Dobry Start”  do dnia 22 sierpnia 2019 r. zostało złożonych 9.223 wnioski. Rozpatrzonych wniosków zostało 7.000 i tyle samo wystosowano informacji do klientów o przyznaniu powyższego programu.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry Start”, w § 29 stanowi „Ustalenie prawa do świadczenia dobry start oraz wypłata przysługującego świadczxenia następuje w terminie 2 miesiące, licząc od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami, przy czym w przypadku wniosków o ustalenie prawa do świadczenia dobry start złożonych wraz z dokumentami w lipcu lub sierpniu ustalenie prawa do świadczenia dobry start oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje nie później niż do 30 września.

Nie przewidujemy opóźnień w realizacji programu Dobry Start.